Jūs esate čia

Parapijos jaunimas sukūrė giesmyno programėlę „Kur 2 ar 3“

Parapijos jaunimas per karantiną laiko negaišo, o jį išnaudojo super projektėliui įgyvendinti.
Bendruomenė pasakoja apie ką tik viešumoje pasirodžiusią jų sukurtą giesmyno programėlę:
„Jau kuris laikas svarstėm, kad reikėtų atsinaujinti mūsų naudojamą giesmyną, vietoj kelių skirtingų pasidaryti vieną bendrą ar bent jau papildyti mūsų turėtą senąjį. Pradėję sudarinėti giesmių sąrašą, kurias reikėtų įdėti į giesmyną, naudotiną tiek šv. Mišių, tiek Adoracijos metu, supratom, kad jis toks ilgas, kad spausdinti ir gamintis tiek egzempliorių, kad visiems užtektų, ne itin protingas sprendimas.
Berašant tą sąrašą ir ieškant sprendimo, pastebėjom tendenciją, kad giedant vis dažniau naudojame savo telefonus – turime vieną lapą su žodžiais ir akordais, o visi kiti nusifotografuoja ir skaito tekstą iš savo mobiliojo įrenginio. Taip gimė idėja, kad galbūt nereikia kiekvienam turėti storo popierinio giesmyno, tačiau pakanka visų norimų giesmių tekstus sudėti į vieną elektroninę versiją ir ją turėti savo telefone, tokiu atveju, vedantysis pasakytų giesmės numerį ir visi galėtų giesmę susirasti iš jau turimo failo.
Tačiau tokia idėja turėjo ir minusių – norint pakviesti jungtis kartu giedoti kitus asmenis, neturinčius giesmių failo, būtų sudėtinga juo dalintis. Gyvenant su tokia mintimi, iškilo klausimas „O ar įmanoma...?“ Po juo slypėjo mintis, kad gal įmanoma visa tai paversti programėle, pritaikant tuos pačius numeracijos principus. Kadangi mūsų bendruomenę „Kur 2 ar 3“ sudaro nemažai talentingų, skirtingais dalykais besidominčių narių, garsiai ištarus klausimą, „ar įmanoma?“ jis tapo klausimu „kaip ir kada?“.
Netrukus idėja surinkti tekstus į vieną pdf failą tapo mūsų karantininiu projektu. Viskas prasidėjo dar tada, kai buvo legalu susitikti gyvai, kada pažiro minčių lietus, persikėlęs į kompiuterių ekranus, o tada visi ėmėmės darbo – tokio, kurį geriausiai kiekvienas sugeba padaryti – kas programavo, kas rinko tekstus, kas piešė paveikslėlius, kas nuolat pildė, atrodo, begalinį giesmių sąrašą, kas ieškojo tinkamų šriftų, kas skatino ir palaikė žodžiu, kas darė arbatą, kas nuolat palydėjo maldoje, kas užsiėmė testavimu ir klaidų paieškomis... Visi ėmėmės to, ką geriausiai galim. Dėl bendro tikslo. Ir štai, metus pasitinkame su mūsų bendru projektu, kuris įprasmino karantino vakarus. Tiesa turėjom nemažai diskusijų, nuotolinių posėdžių, susirašinėjimų, aptarimų... Bet buvo verta, šis projektas sustiprino bendruomenę, suvienijo bendram tikslui ir čia dar ne pabaiga. O kol kas, tikimės, kad ši programėlė pravers ne tik mūsų bendruomenei, bet ir visiems mėgstantiems giedoti ir tokiu būdu garbinti Dievą.“
Tad kviečiame išbandyti, pasitreniruoti ir naudotis. Tiesa, kol kas namuose, tačiau pasibaigus karantinui ir jau pasitreniravus bus galima puikiai pritaikyti programėlę ir giedant bažnyčioje.
Prieš pradedant keletas rekomendacijų:
1. Naudojant programėlę šv. Mišių, Adoracijos ar kitos formos maldos metu telefone siūlome įjungti lėktuvo režimą, kad niekas netrukdytų.
2. Atsidarę programėlę „Meniu“ skiltyje rasite giesmes suskirstytas į atskiras kategorijas, tai yra palengvinimas renkantis norimas giesmes.
3. Prie kiekvienos giesmės rasite žvaigždutę – paspaudus ant jos giesmė bus pažymėta kaip viena iš „Mėgstamiausių“.
4. Kai susižymėsite norimas giesmes ir atsidarysite „Meniu“ skiltyje esančią „Mėgstamiausių“ giesmių kategoriją, ten rasite visas pažymėtas giesmes. Jos bus sudėliotos Jūsų žymėjimo tvarka, tačiau palaikę paspaustą giesmės pavadinimo eilutę jas laisvai galėsite pardėlioti norima tvarka.
5. Mėgstamiausių giesmių sąrašą rekomenduojame atnaujinti ir susidėlioti prieš prasidedant maldai, tai leis nesiblaškyti maldos metu ieškant kitos giesmės.
6. Vis tik, jei norėsis atrasti giesmę, kurios nepasižymėjote – galėsite ją lengvai surasti paieškos laukelyje įvedę giesmės numerį ar pirmos eilutės bet kurį žodį.
Jei turite pastebėjimų, pagyrimų, pasiūlymų parašykite jaunimui el. paštu.: kur2ar3@gmail.com
Lukas Stravinskas; Gabija Sodaitytė; Laurynas Stravinskas; Paulina Stravinskaitė; Pijus Stravinskas; Rūta Jurkšaitė; Vitalij Volodkovic; Dovydas Dobila;
https://play.google.com/store/apps/details?id=lt.lukas.songs&fbclid=IwAR...

Tags: