Jūs esate čia

Spalio 11 d. 11 val. pučiamųjų orkestro koncertas Prienų bažnyčioje

Spalio 11 d. Prienų bažnyčioje po 10 val. šv. mišių klausysime pučiamųjų orkestro iš Kybartų koncerto sakralinės programos „Muzikos ir gyvenimo garsai“.
Orkestro meno vadovas ir dirigentas - Donatas Ziegoraitis
Koncertmeisteriai - Karolis Ruočkus, Linas Daubaras ir Julius Jurkus
Šokėjų grupės choreografė – Greta Meseckaitė
1960 m. muzikos mokytojo S. Sinkevičiaus iniciatyva vidurinėje mokykloje susibūrė pučiamųjų instrumentų orkestras. Po 4 metų intensyvaus darbo orkestras tapo Respublikinės dainų šventės laureatu.
Iš Kybartų išvykus orkestro vadovui, šį darbą perėmė jo mokinys A. Ziegoraitis. Nuolatinis darbas, entuziazmas bei vadovo talentas netrukus buvo įvertintas įvairiausiais laimėjimas, kas buvo dar didesnė paskata siekti tobulumo. Per 40 kūrybinio darbo metų A. Ziegoraitis išugdė ne vieną muzikantų kartą. Tėvai, kurie grojo jaunystėje arba dar ir dabar mielai paima dūdą, tampa sektinu pavyzdžiu jauniesiems orkestrantams. Kai kurie orkestro „Kybartai“ auklėtiniai pasirinko profesionalių atlikėjų kelią. Didelis vadovo muzikinis žingeidumas orkestrą išplėtė iki koncertinės sudėties.
Dabar jungtiniam orkestre groja virš 70 įvairaus amžiaus muzikantų, o jo pasirodymus puošia orkestro šokėjų kolektyvas „Liepa“, kuriame šokio mokinasi kelios šokėjų amžiaus grupės.
Sunku būtų išvardinti visus laimėjimus, kurių būta per visą šį laikotarpį, tačiau paminėtina keletas itin svarbių faktų:
1985 m. ir 1987 m. orkestras buvo pripažintas geriausiu orkestru Lietuvoje. 1987 m. suteiktas liaudies kolektyvo vardas „KYBARTAI“.
2000 m., 2004 m. ir 2017 m. kolektyvas pelnė „Aukso paukštės“ (,,Tarptautinė spindesio‘‘, ,,Ryškiausia Lietuvos žvaigždė“, „Geriausias pučiamųjų instrumentų orkestras“) nominacijas.
Nuo 1985m. dalyvaujant įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose bei projektuose, kolektyvas yra įgijęs daug patirties ir pripažintas kitų užsienio ekspertų bei atlikėjų. Reprezentavo Lietuvą Maskvoje, Švedijoje, Prancūzijoje, Latvijoje, Estijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, kur garbingai atstovo Lietuvos pučiamuosius.
Vienas iš svarbiausių laimėjimų 1987m. Vengrijoje (Debrecen‘as) laimėtas Grand Prix.,
2001m. Latvija tarptautinių pučiamųjų orkestrų Brize laureatas,
2003m. tarptautinis festivalis ,,Pajūrio dūdos“ (Palanga),
2004 m. Lenkija II Europarado laureatai ir kt..
Per metus vidutiniškai surengiama apie 20 koncertų, daug bendradarbiaujama ir keičiamasi repertuaru su kitais profesionaliais orkestrais.
Švenčiant kolektyvo 40 metų meninės veiklos jubiliejų buvo paruošta ir išleista kompaktinė plokštelė. 2009 m. išleistas antras CD DVD diskas.
2009 m. pučiamųjų instrumentų orkestrui „Kybartai“ suteikta I meninio lygio kategorija.
Nuo 2011 m. orkestro vadovo pareigas perėmė Donatas Ziegoraitis. 2011 m. XI Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate, jaunoji orkestro karta (moksleiviai) A kategorijoje pelnė Grand Prix, bei geriausio kategorijos koncertinio orkestro, apdovanojimą. 2012 m. XII, 2018 m. XVIII Lietuvos PIO čempionatuose Kybartų orkestro moksleiviai B kategorijoje laimėjo Grand Prix. 2013 m. XIII Lietuvos PIO čempionate orkestras C kategorijoje laimėjo Grand Prix. Visuose dalyvautuose čempionatuose vadovas buvo pripažintas geriausiu savo kategorijos dirigentu.
2012 m. liepos 6 d. Vilniuje moksleivių orkestras reprezentavo Lietuvos moksleivių pučiamuosius ir vedė dainų šventės eiseną į S. Daukanto aikštę prie Lietuvos Respublikos prezidentūros, kur dalyvavo Valstybės vėliavų pakėlimo ceremonijoje kartu su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite.
Kaip parodomasis orkestras buvo pakviestas surengti 2016 m. Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato apdovanojimų ceremonijos baigiamąjį koncertą.
Per 55 gyvavimo metus orkestras surengė solinius koncertus ir žymiose Lietuvos koncertų salėse: Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje, naujoje Palangos koncertų salėje, Vilniaus Kongresų rūmuose. Šis koncertas buvo transliuojamas per nacionalinį Lietuvos televizijos kultūros kanalą.
Orkestras ruošia pramoginę, klasikinę, sakralinę, edukacinę, bei „šou“ programas, kurias papuošia solistai dainininkai, bei instrumentalistai. Kartu su orkestru yra dainavę operos solistai: Danielius Sadauskas, Gitana Pečkytė, kompozitorius ir dainininkas Linas Adomaitis, Lietuvos balso finalininkė Laura Ziegoraitytė, solo partijas atliko pasaulinio garso tūbos virtuozas Roland Szentpali, grojo pianistė Violeta Vaičiulienė. Kartu programose dalyvavo aktorius Dainius Svobonas, pasaulio oro žaidynių čempionas, aviamodeliuotojas Donatas Paužuolis.
Kybartų pučiamųjų instrumentų orkestras yra dažnas respublikos miestų švenčių ir festivalių svečias.
Nuo 1964 m. orkestras dalyvavo visose dainų šventėse.

Tags: